Wakacje last minute

Grażyna Tomanek17 lipca 2017Komentarze (0)

Urlop zabukowali wspólnie jeszcze w listopadzie, żeby było najtaniej.

Teraz dzieci cieszą się na wyjazd do Grecji, należałoby zacząć pakować walizki, tylko że Lucyna nie cieszy się z wyjazdu, nie wie nawet czy w ogóle powinna na niego pojechać. Utracone koszty byłaby w stanie odżałować, ale jak wytłumaczyć dzieciom, że z wakacji nici?

W grudniu, już po zarezerwowaniu wczasów Piotr zdobył się na wyznanie, że jej nie kocha i zamierza odejść.

Lucyna nie mogła w to uwierzyć, załamała się.

Dzieci wyczuły problem Starsza córka zareagowała odrzuceniem ojca, z kolei młodszy syn nie wyobrażał sobie życia bez obojga rodziców. W szkole zaczęły się problemy i wtedy mąż pod wpływem wyrzutów sumienia zdecydował że zostanie, aby jeszcze raz spróbować…

Lucyna starała się, choć to nie było łatwe. Bardzo szybko okazało się, że mąż nie zerwał z ,,tamtą”, spotykał się z nią ukradkowo, nadal okłamywał, co jeszcze bardziej bolało.

Po kilku tygodniach takiej ciuciubabki, tym razem Lucyna powiedziała ,,dość” i poprosiła Piotra, aby się wyprowadził.

Tymczasem zaczęły się wakacje i dzieci pytają o wyjazd do wymarzonej Grecji.

Lucyna jest zmęczona i jedyne o czym marzy to rozwód. Chciałaby uporządkować swoje życie, wiedzieć na czym stoi. Z drugiej strony nie chce fundować dzieciom kolejnego rozczarowania. Z Piotrem dogadali się nawet, że dla dobra dzieci mogliby pojechać razem, niczym dwoje znajomych.

I wtedy koleżanka powiedziała jej, że jeśli sąd dowie się o wspólnym urlopie – oddali powództwo, bo uzna że nadal żyje z mężem.

Czy tak jest naprawdę? Co powinna zrobić?

Rzeczywiście, różna może być interpretacja wspólnego wyjazdu. Wszystko zależy od relacji, jakie panowały na urlopie między małżonkami, od celu wyjazdu, od reakcji dzieci.

W ,,normalnych” rodzinach wspólny urlop jest raczej wydarzeniem przyjemnym i świadczącym o istnieniu więzi między mężem i żoną. Podczas urlopu, poza opieką nad dziećmi małżonkowie spędzają więcej czasu ze sobą, częściej okazują sobie uczucia. Gdyby tak było, powinni również postarać się ratować małżeństwo a problemy potraktować jako przejściowe.

Ale bywają też inne urlopy.

Mąż spędza go z telefonem w ręku, do którego dostęp jest ściśle strzeżoną tajemnicą wagi państwowej, a żona ugania się za dziećmi. Albo inaczej: on stara się dogodzić żonie, ale nie ma szans wobec konkurenta z tego samego turnusu.

Urlop urlopowi nie równy, a sąd musi to ocenić.

Jeśli wyjazd nie będzie próbą ratowania małżeństwa tylko prezentem dla dzieci… Jeśli dzieci zrozumieją, że pomimo wspólnych wakacji, tata nie będzie już z nimi mieszkał… Jeśli Lucyna ma dość siły aby jechać…

Może warto spróbować?

Tak jak w życiu, w procesie nie wszystko jest oczywiste i jednoznaczne.

Ważne aby umieć o tym przekonać sąd.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 (32) 271 27 90e-mail: sekretariat@adwokat-tomanek.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek z siedzibą w Zabrzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@adwokat-tomanek.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: