Pomoc prawna

Jak (nie)ubierać się do sądu

Grażyna Tomanek20 czerwca 20182 komentarze

Dzisiaj w trybie ekspresowym, bo czas nagli. Czas czyli lato i upały. Lojalnie uprzedzam, że jeżeli zdarzy Ci się czytać ten wpis w czasie, gdy temperatura otoczenia spadnie poniżej 18 stopni, możesz spokojnie go pominąć (chyba że należysz do klubu morsów i obnażanie się zimową porą nie jest Ci obce).

Temat uważam za naglący ponieważ upały dają się we znaki i każdy stara się na swój sposób ich uniknąć. Ci, którzy walczą z upałem zrzucając niepotrzebne części garderoby powinni pamiętać, że ten sposób nie jest najlepszym rozwiązaniem podczas rozprawy rozwodowej (jak i każdej innej). Miej na względzie przysłowie, że jak cię widzą, tak cię piszą. Na pewno chcesz zrobić dobre wrażenie na sądzie, aby przekonać go do swoich racji i argumentów, dlatego ważne jest, abyś nie zaprzepaścił tej możliwości z powodu tak błahego jak strój.

Nie, nie będę konkurować z blogami modowymi, chcę jedynie napisać jak NIE ubierać się do sądu – za żadne skarby świata i pod żadnym pozorem.

Przykładów nie będę wymyślać, tylko posłużę się tymi, które miałam, niestety, okazję zobaczyć na korytarzach sądowych w porze letniej.

Na pierwszym miejscu TOP obciachowej listy przebojów plasują się krótkie spodenki i szorty. Zgodnie z tendencją gender przykrótkie nogawki odsłaniają nogi zarówno męskie jak i damskie. Czy kogoś zdziwi, że kobieta rozwodzi się mężczyzna, który nie wyrósł z krótkich spodenek?

Spodnie owe bywają zestawiane z podkoszulkami lub topami na ramiączkach (często gęsto odsłaniającymi również pół pleców). Nawet jeżeli te plecy, ramiona czy klaty są całkiem całkiem, to nie obnażaj ich w sądzie bo możesz narazić się na podejrzenie, że robisz to zawsze i wszędzie co nie sprzyja (z reguły) wierności.

Zdarza się, że na salę sądową wkraczają również japonki – te na nogach – lub inne plastikowe klapki kąpielowe przy akompaniamencie swojego ,,flip flap’’ i skupiają na sobie uwagę wszystkich obecnych na sali. Frywolność buduje przekaz ,,mam w nosie zasady”, a przecież w procesie rozwodowym chcesz wykazać coś z goła (ach, ta golizna) odwrotnego.

Osobiście uważam, że strażnik sądowy powinien sprawdzać nie tylko zawartość toreb, ale i stosowność ubioru petentów, tak byłoby lepiej dla wielu z nich.

Kreując swój ,,look’’ na rozprawę sądową pamiętaj, że im mniej… widać, tym lepiej.

Strój do sądu powinien być po prostu przyzwoity, a kreacje plażowe takie nie są.

Jeżeli nie wiesz, co na siebie włożyć, wybierz błękitną koszulę i spodnie (klasyczne) lub spódnicę. Błękit wzbudza zaufanie i sympatię (dlatego jest wykorzystywany w kampaniach wyborczych).

Jeżeli możesz, poproś również swoich świadków, aby zastosowali się do powyższych wskazówek, wszak zależy Ci na tym by byli dla sądu wiarygodni.

Walkę z upałem pozostaw klimatyzacji, która działa w większości sądów.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Nat 22 czerwca, 2018 o 19:38

  Bardzo celna uwaga o świadkach!

  Odpowiedz

  Anna 7 lutego, 2019 o 07:54

  No cóż i mecenasom niekiedy spod togi wystają białe trampki. A swego czasu słyszałem o sędzi, który w upały również nie za wiele pod toga miał.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: