Pomoc prawna

Wzrosną stawki za prowadzenie spraw sądowych.

Grażyna Tomanek13 listopada 20154 komentarze

Od 01 stycznia 2016 roku wzrosną stawki za czynności adwokatów.

Stanie się tak na mocy Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 października 2015 roku w sprawie opłat za czynności adwokackie.

Dotychczasowa wysokość stawek była ustalona w 2002 roku.

Dla zainteresowanych odsyłacz.

Więcej nie wypada mi pisać, bo przecież dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale praktyczna wartość tej informacji może być istotna dla klientów kancelarii 🙂

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 4 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Grzegorz 13 listopada, 2015 o 15:44

  Oglądałem no i widzę przerażenie za rozwód stawka minimalna 720 złotych a z orzekaniem o winie ponad 1000 złotych dla kogo te stawki nie dla biednych …, niestety adwokacki będą tylko dla bogatych

  Odpowiedz

  Adwokat rozwody Gdańsk 3 lutego, 2016 o 13:35

  Świetna informacja, dobrze, że Pani ją napisała 🙂

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz

  Ewa 13 czerwca, 2017 o 09:05

  Witam
  Zamierzam wnieść pozew o rozwód bez orzekania owinie.Oboje z mężem mieszkamy w Anglii i od 4 lat nie mieszkamy razem. Więź fizyczna ustała między nami jakieś 9-10lat temu. Po prostu mąż stracił mną zainteresowanie. Mimo tego byłam z nim bo były dzieci. Dziś są już dorosłe. Odeszłam ja. Zamieszkałam gdzie indziej z 16letnią wówczas córką. Mąż nie płacił ani grosza. Ja nie chciałam od niego nic i nadal nie chcę. Mam nowego partnera, chcemy się pobrać, mieszkamy razem.I tu mam problem. Czy powinnam to opisać w pozwie? Oczywiście mój mąż rozwodu nie chce, a jeśli to z mojej winy bo według niego to ja „zdradziłam go”. Nie będę przytaczać jakimi epitetami mnie określa. Jestem skłonna ponieść koszty rozwodu, nie chcę od niego nic tylko się uwolnić. Ale słyszałam, że on musi też złożyć pozew i przedstawić swój punkt widzenia. Czy to prawda?
  Nie mamy wspólnego majątku, nie mamy mieszkania, dzieci są dorosłe i w moim mniemaniu powinnam dostać rozwód bez problemu ale tak naprawdę to nie wiem jak mam udowodnić to, że nic mnie już z mężem nie łączy. Ja już nawet jestem skłonna wziąć winę na siebie ale ktoś mnie nastraszył, że w takim przypadku nawet 10 lat po rozwodzie, mąż może mnie pozwać o alimenty. Czy to prawda?
  Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
  Ewa

  Odpowiedz

  Grażyna Tomanek 13 czerwca, 2017 o 10:43

  Pozew wnosi tylko jedna strona, a druga ma prawo przedstawić swój punkt widzenia w odpowiedzi na pozew. Propnuję wnieść pozew z wnioskiem o odstąpienie od ustalania winy. Ustalenie winy rzeczywiście może wiązać się z dożywotnim nawet obowiązkiem alimentacyjnym, dlatego ,,branie winy na siebie” trzeba przemyśleć. Proponuję konsultacje telefoniczne w celu omówienia sprawy ponieważ nie znam okoliczności które są istotne dla sprawy. Pozdrawiam.

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: