Pozew o rozwód po zmianie przepisów

Grażyna Tomanek        19 października 2015        2 komentarze

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom udostępniłam wzór pozwu o rozwód bez orzekania o winie.

Wzór uwzględnia obowiązujące od 29 sierpnia 2015r. zmiany w kodeksie rodzinnym. Swoje przemyślenia odnośnie zmian zawarłam we wcześniejszym wpisie  (nie)porozumienie rodzicielskie.

Korzystając z wzoru zwróćcie uwagę, że powód wnosi aby obojgu rodzicom powierzyć władzę rodzicielską. Celowo w imieniu powoda nie przedstawiłam planu wychowawczego, ponieważ moim zdaniem, powierzenie władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom powinno mieć miejsce również wówczas, gdy rodzice takiego planu nie stworzyli.

Kolejna zmiana dotyczy kontaktów z dzieckiem. Według nowych przepisów, sąd nie musi regulować kontaktów, jeżeli rodzice sobie tego nie życzą. Takie rozwiązanie jest preferowane szczególnie w sytuacjach, gdy rodzice potrafią we własnym zakresie uregulować kontakty i nie potrzebują ingerencji sądu w tę sferę wychowania dziecka.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Adam Luty 6, 2016 o 09:23

Obligatoryjnie należy wskazać czy strony podjęły mediację, a jeżeli nie to z jakich przyczyn. art. 187kpc

Odpowiedz

Kasia Marzec 21, 2016 o 12:54

No właśnie, a jak to dokładnie teraz jest z tym wskazywaniem w pozwie czy strony podjęły mediację??? Czy jak nie mam kontaktu z mężem od dwóch lat, bo rozeszliśmy się i jesteśmy skonflikotwani, to przecież wiadomo, że on nie będzie chciał mediować….czy w takiej sytuacji wystarczy, że w pozwie napisze, że nie było szans na porozumienie, bo strony nie utrzymują ze sobą kontaktów i mąż nie odbiera telefonów od żony??

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek z siedzibą w Zabrzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@adwokat-tomanek.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: