Pomoc prawna

Pozew o rozwód po zmianie przepisów

Grażyna Tomanek19 października 20152 komentarze

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom udostępniłam wzór pozwu o rozwód bez orzekania o winie.

Wzór uwzględnia obowiązujące od 29 sierpnia 2015r. zmiany w kodeksie rodzinnym. Swoje przemyślenia odnośnie zmian zawarłam we wcześniejszym wpisie  (nie)porozumienie rodzicielskie.

Korzystając z wzoru zwróćcie uwagę, że powód wnosi aby obojgu rodzicom powierzyć władzę rodzicielską. Celowo w imieniu powoda nie przedstawiłam planu wychowawczego, ponieważ moim zdaniem, powierzenie władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom powinno mieć miejsce również wówczas, gdy rodzice takiego planu nie stworzyli.

Kolejna zmiana dotyczy kontaktów z dzieckiem. Według nowych przepisów, sąd nie musi regulować kontaktów, jeżeli rodzice sobie tego nie życzą. Takie rozwiązanie jest preferowane szczególnie w sytuacjach, gdy rodzice potrafią we własnym zakresie uregulować kontakty i nie potrzebują ingerencji sądu w tę sferę wychowania dziecka.

W czym mogę Ci pomóc?

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

  Adam 6 lutego, 2016 o 09:23

  Obligatoryjnie należy wskazać czy strony podjęły mediację, a jeżeli nie to z jakich przyczyn. art. 187kpc

  Odpowiedz

  Kasia 21 marca, 2016 o 12:54

  No właśnie, a jak to dokładnie teraz jest z tym wskazywaniem w pozwie czy strony podjęły mediację??? Czy jak nie mam kontaktu z mężem od dwóch lat, bo rozeszliśmy się i jesteśmy skonflikotwani, to przecież wiadomo, że on nie będzie chciał mediować….czy w takiej sytuacji wystarczy, że w pozwie napisze, że nie było szans na porozumienie, bo strony nie utrzymują ze sobą kontaktów i mąż nie odbiera telefonów od żony??

  Odpowiedz

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: