Pozew o rozwód ?

Grażyna Tomanek        13 lipca 2014        7 komentarzy

Pozew o rozwód ?

Przez wiele lat prowadzę kancelarię i spotykam się z klientami, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie.

Niektórzy z nich już na początku spotkania oświadczają, że chcą się rozwieść.

Przyznaję, że część z tych ,,zdecydowanych” rzeczywiście w niedługim czasie wnosi pozwy rozwodowe.

Jednak reszta z nich wcale tego nie robi.

Dlaczego?

Najczęściej dlatego, że byłoby to rozwiązanie przedwczesne.

Napisanie i złożenie pozwu rozwodowego nie jest przecież celem samym w sobie.

Celem powinno być uzyskanie korzystnego wyroku rozwodowego.

Tworząc niniejszy blog chciałabym pomóc wszystkim tym, którzy są na etapie podejmowania decyzji o złożeniu pozwu rozwodowego.

Chciałabym Ci pomóc nie tylko w napisaniu pozwu rozwodowego, ale również w podjęciu decyzji.

Czy w ogóle powinieneś go napisać?

Czy orzeczenie rozwodu w Twojej sytuacji jest możliwe?

Czy wyrok rozwodowy będzie dla Ciebie korzystny?

Pamiętaj, że rozwód jest tylko jedną z bitew jaką stoczysz w ciągu swojego życia.

Co zrobić aby nie pozostać do końca życia na zgliszczach?

Może priorytetowe będzie ustalenie winy współmałżonka i wysokości alimentów, a może ważniejsze okaże się szybkie zakończenie procesu i rezygnacja z ustalania winy?

Być może jeszcze nie wiesz co dla Ciebie jest  ważne, ale mam nadzieję, że wspólnie to ustalimy.

Oczywiście jeśli najpierw odpowiesz sobie na pytanie, od którego zacznę następnym razem:

czy powinieneś napisać pozew o rozwód?

{ 7 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Grześ Październik 17, 2014 o 16:39

Pani mec. dobrze się patrzy pani z oczu …więc mam pytanie
Warunkowe umorzenie postępowania karnego z art 207 K.K a tocząca sie apelacja w sprawie kontaktów z dzieckiem czy może to być przesłanka do pełnego kontaktu ojca z dzieckiem lub większej liczby dni godzin kontaktu ??

Odpowiedz

Grażyna Tomanek Październik 17, 2014 o 18:00

Sprawy o uregulowanie kontaktów z dzieckiem są zawsze bardzo zindywidualizowane, w szczególności jeśli w tle jawi się przestępstwo z art 207 kk. Dlatego nie mogę wiążąco odpowiedzieć na to pytanie, jeśli nie znam sprawy. Przedstawiony problem jest szczególnie złożony ponieważ warunkowe umorzenie potwierdza winę sprawcy, z drugiej zaś strony musiało dojść do pojednania pokrzywdzonego (w przypadku małoletniego działającego poprzez kuratora) i sprawcy.
Okoliczność pojednania i aktualne relacje, jeżeli uległy one zmianie, mogą mieć znaczenie dla zmiany dotychczasowego uregulowania kontaktów. Jeżeli nawet w toczącym się postępowaniu odwoławczym nie uda się ,,poszerzyć” kontaktów, możliwe jest wystąpienie z wnioskiem o ich zmianę po upływie jakiegoś czasu.

Odpowiedz

Grzes Październik 18, 2014 o 10:49

Jeszcze jedno pytanie bo z Waszego doświadczenia czy nie sadzi pani jezeli w grudniu został przesłany akt oskarzenia i do dni dzisiejszego nie ma sprawy karnej czy to nie zachodi na przewlekłośc postępowania sygnatura akt jest nadana, dzwoniąc od lipca do sądu słyszymy odpowiedź ….”sędzia czyta akt..”…

Odpowiedz

Grażyna Tomanek Październik 20, 2014 o 21:10

Przykro mi, ale pytanie nie dotyczy tematyki mojego bloga i z uwagi na ograniczenia czasowe nie będę mogła na nie odopwiedzieć.

Odpowiedz

grzes Listopad 10, 2014 o 10:59

Witam panią mec.

Zwracam si z takim problemem który jest czasem w postanowieniach Sądów, i takim problem spotkał moją siostrę .
Sąd przyznał uregulował kontakty ojca z dzieckiem w taki spoósb że kazda niedziele od 10.00 do 18.00 a jezeli pozwany nie mógł to w sobote od 10. do 18.00 w miejscu zamieszkania pozwanego w obecności matki .
Prosze mi powiedzieć co oznacza …” w miejscu zamieszkania pozwanego ..” – adres zameldowania czy miejscowosc np Zabrze Katowice itp.Bo mi sie wydaje ze miejsce zamieszkania pozwanego to np Zabrze a nie adres zameldowania dodatkowo siostra jest offiarą przemocy i mąż “wymienił zamki w drzwiach”

Odpowiedz

katarzyna Wrzesień 17, 2015 o 16:06

witam chciala bym sie dowiedziec jak sie pisze pozew o rozwod

Odpowiedz

Paweł Wrzesień 13, 2017 o 19:58

witam. mój problem jest taki ze: złożyłem pozew o rozwod z orzeczeniem o winie bo żona mnie zdradza i mam na to dowody. teraz dostałem pismo z poloicjin ze jestem oskarzony z art 207 chociaz wczesniej byłem swiadkiem i sprawa trafiła do prokuratury a tam z wnioskiem o umożenie tak mi pani policjant powiedziala ale prokurator zażądał ukarania (chyba). zdaje sobie sprawe z tego że zona przygotowała sie do tego art.207 i zbierała dowody a także musiała napwewno nimi manipulować. prosze odpowiedzic jak najszybciej jesli pani może bo moja mecenas chce abym poddał się warunkowemu umorzeniu a nie chce tego robic z racji tego że ja naprade nie zawiniłem jesłi miedzy nami były jakies kłotninie to tylko w kwesti dzieci chociaz by 3,09,2017 dowiedzialem sie od obcej osoby ze żona przepisala dzieci do innej szkoły a praw nie mam ograniczonych. prosze o odpowiedz czy jak bedzie skutk0owalo warunkowe umożenie na rozwód z winą małżonki

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Adwokacka Grażyna Tomanek & Damian Tomanek z siedzibą w Zabrzu.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem sekretariat@adwokat-tomanek.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Następny wpis: