Zespoły sądowych specjalistów

Grażyna Tomanek        03 listopada 2015        Komentarze (0)

Dnia 28 października 2015 roku ogłoszono Wyrok Trybunał Konstytucyjny sygnatura akt U 6/13.

Trybunał uznał za niekonstytucyjne rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości w sprawie organizacji i zakresu działania RODK oraz załącznik do tegoż rozporządzenia określający wzór opinii RODK. Bardziej dociekliwym udostępniam treść wyroku.

Dla większości praktyków prawa rodzinnego stanowisko Trybunału nie było zaskoczeniem.

Podobnie ,,przewidujący” był ustawodawca, który Ustawą z dnia 05 sierpnia 2015 roku o opiniodawczych zespoły sądowych specjalistów zastąpił RODK-i tymi właśnie specjalistami. ,,Zamiana” nastąpi automatycznie z dniem 01 stycznia 2016 roku.

Nową ustawę udostępniam tutaj >>

W związku ze zmianami rodzi się szereg pytań, szczególnie jakie były dotychczasowe doświadczenia z RODK-ami oraz czy i co się zmieni w związku z nowymi przepisami?

Na takie pytania starałam się odpowiedzieć Pani mecenas Annie Koziołkiewicz-Kozak, w ramach dyskusji, jaka na Jej blogu rozgorzała po wyroku Trybunału.

Zainteresowanych zapraszam do lektury mojej opinii na blogu „z obrączką czy bez”.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł! Jednak jeśli szukasz pomocy w swojej sprawie to musisz wiedzieć, że moja odpowiedź ma charakter odpłatny. W tym celu skontaktuj się ze mną, korzystając z zakładki Kontakt.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: